Menu

Czym są osuszacze powietrza

Styczeń 19, 2017 - Dom i ogród
Czym są osuszacze powietrza

Zbierająca się wilgoć w pomieszczeniach gospodarczych jest problemem właściwym dla większości mieszkańców polskich domów, pracowników biurowych i halowych. W celu jej eliminacji, a także wszelkiego rodzaju innych szkód wodnych jak zalania czy powodzie, należy obowiązkowo zaprzyjaźnić się z osuszaczem powietrza.

Osuszacze są zaprojektowane z myślą o uniwersalności, dlatego z łatwością dopasowują się zarówno do pomieszczeń mieszkalnych jak kamienice czy domowe garaże, spiżarnie, piwnice, do pomieszczeń o większej powierzchni jak magazyny i inne hale magazynowe oraz archiwa, biblioteki a nawet muzea.  

Osuszanie jako proces eliminacji wilgoci przez osuszacze sprowadza się do kliku rodzaju. Osuszacze docelowo służą:

– osuszaniu wilgoci gromadzonej w budynkach gospodarczych oraz po ich zalaniu

– osuszaniu pomieszczeń wykorzystywanych w różnego rodzaju przetwórstwie (jak hale magazynowe)

– osuszaniu materiałów szczególnie podatnych na chłonięcie wilgoci (tzw. higroskopijnych)

– osuszaniu w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym oraz przemyśle ciężkim

Nieograniczone zalety

Największa zaletą stosowania osuszaczy zarówno na użytek własny, jak i w różnego rodzaju przemysłach jest ograniczenie skutków wodnych katastrof, spowodowanych gromadzeniem się w pomieszczeniach nadmiernej wilgoci. Osuszacze w założeniu mają podarować swoim użytkownikom prezent w postaci zwrotu uszkodzonego budynku mieszkalnego w stanie sprzed zalania oraz chroniąc jego wzorową kondycję przed gromadzeniem się w nim wilgoci.

Ponadto zastosowanie osuszaczy powietrza w pracach prowadzonych przez firmy budowlane pozwala na zysk czasu, gdyż osuszacze przyspieszają rozpoczęte prace, a tym samym pozwalają na szybsze oddanie wykańczanej powierzchni do użytku.

Z kolei wykorzystanie osuszaczy powietrza w jakimkolwiek przemyśle jest gwarancją zabezpieczenia materiałów przed dostaniem się do nich wilgoci, szczególnie tych, które wykazują wysoką podatność na wchłanianie wilgoci. Do szczególnych artykułów, które wymagają niedopuszczenia do nadmiernego pochłonięcia wilgoci znajdują się wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, chemiczne czy papiernicze.

Nawet jeśli nie prowadzimy żadnego przedsiębiorstwa, nie zajmujemy się pracami wykonawczymi, nie produkujemy żywności, artykułów chemicznych czy papierniczych, potrzebujemy osuszaczy dla utrzymania prawidłowego stanu własnego zdrowia. Osuszacze bowiem stanowią zabezpieczenie przed narażeniem nas na pleśni, grzyby oraz inne szkodliwe drobnoustroje, lubiące okupować pomieszczenia w których przebywamy – zarówno te mieszkalne, jak i biurowe. Osuszacz zatem jest pewnym gwarantem wzorowej kondycji naszego systemu oddychania, który szczególnie we współczesnych czasach zasługuje na szczególną troskę z naszej strony, ze względu na szereg innych niebezpieczeństw, przed którymi nie możemy go ochronić (np. spaliny, dymy kominowe, smog etc.). Osuszacze powietrza powinny być zatem obowiązkowym wyposażeniem każdego pomieszczenia –zarówno mieszkalnego, jak i biurowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *